اشتراک گذاری اخبار وب برای شما

چیپ نکسوس ۷ جدید در اصل اسنپدرگون ۶۰۰ است٬ البته با فرکانس پایین تر

چیپ نکسوس ۷ جدید در اصل اسنپدرگون ۶۰۰ است٬ البته با فرکانس پایین تر

همان طور که می دانید طبق اعلام رسمی٬ نکسوس ۷ جدید از یک چیپ مجتمع Snapdragon S4 Pro برخوردار است. اما طبق بررسی وبسایت مشهور anandtechویژگی هایی در این چیپ هست که باعث می شود آن را از خانواده اسنپدرگون ۶۰۰ بدانیم.


این چیپ درست مثل چیپ داخل نکسوس ۴نامگذاری شده ولی واقعا با آن یکی است؟ خیر. کد مشخصات این چیپ نشان می دهد که دارای ۴ هسته Krait 300 است نه Krait 200 به کار رفته در نکسوس ۴.

یعنی در واقع چیپ نکسوس ۷ جدید اسنپدرگون ۶۰۰ است که روی فرکانس پایین تری (۱.۵ گیگاهرتز) قفل شده. اما چرا نامش فرق دارد؟ زیرا فرکانس اسنپدرگون ۶۰۰ به طور رسمی نمی تواند زیر ۱.۷ گیگاهرتز باشد٬ در نتیجه باید نامی دیگر برای چیپ انتخاب می شد.
تفاوت در هسته های پردازشی٬ به خوبی نشان می دهد که چرا عملکرد نکسوس ۷ جدید در بنچمارک های گرفته شده توسط anandtech (موجود در ادامه مطلب) اینقدر خوب است. علاوه بر این٬ رم نکسوس ۷ جدید هم DDR3L است نه LPDDR2 موجود در نکسوس ۴. و البته نباید از به کاری گیری حافظه فلش eMMC که عملکردی بهبود یافته دارد نیز به سادگی گذشت.

این موارد باعث می شوند عملکرد نسخه جدید نکسوس ۷ به طرزی مشهود بهتر از نسخه ۲۰۱۲ باشد و کاربر آن را کاملا حس کند.
نارنجی
468 ad

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


اشتراک در خبرنامه

دریافت گلچین تازه ترین خبر های دنیای قنآوری

به جمع ما بپیوندید