اشتراک گذاری اخبار وب برای شما

سیستم تعویض باتری ۹۰ ثانیه ای تسلا، راه حلی جایگزین شارژ طولانی مدت اتومبیل های الکتریکی

سیستم تعویض باتری ۹۰ ثانیه ای تسلا، راه حلی جایگزین شارژ طولانی مدت اتومبیل های الکتریکی

تا کنون یکی از مشکلات ماشین های الکتریکی، مدت زمان طولانی شارژ آنها بود که در صورت استفاده از برق خانگی به چند ده ساعت می رسید و هنگام استفاده از ایستگاه های شارژ هم باید حداقل چند ساعتی را وقت صرف آن می کردید. و همین موضوع تبدیل به مانعی بزرگ بر سر راه توسعه و گسترش این اتومبیل ها شده است.

شرکت های اتومبیل سازی همواره به دنبال راه حل های تازه و سریع برای این مشکل هستند و اکنون پیشنهادهای جالبی همچون شارژ ۱۵ ثانیه ای اتوبوس برقییا جاده ای با قابلیت شارژ مداوم اتومبیل الکتریکیرا روی میز داریم.

اما الون موسک، بنیانگذار تسلا با گزینه جذاب تر و وسوسه برانگیزی روی سن آمده است: ایستگاه هایی با سرویس تعویض باتری های خالی که این کار را تنها ظرف ۹۰ ثانیه انجام می دهند. حتی سریع تر از پر کردن باک بنزین یک اتومبیل!

این شیوه می تواند جایگزین خوبی برای ایستگاه های شارژ معمول ماشین های الکتریکی باشد و بسیار کارآتر عمل کند. در دموی به نمایش در آمده طی مراسم استودیو طراحی تسلا، یک دستگاه تمام اتوماتیک توانست با تعویض باتری خالی اتومبیل برقی تسلا مدل اس با یک باتری پر در کمتر از ۹۰ ثانیه، سریع ترین پمپ بنزین لس آنجلس را هم شکست دهد.

البته راه اندازی هر یک از این ایستگاه های شارژ خودکار تقریبا ۵۰۰ هزار دلار هزینه لازم دارد. اما پس از آن، زمان بازگشت یک اتومبیل الکتریکی به مسیر سفر به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.

قرار است در اولین مرحله این پروژه، ایستگاه های شارژ فوق سریع تسلا در ایالت های غربی آمریکا همچون واشنگتن دی سی و بوستون راه اندازی شوند. گفته می شود هر بار تعویض باتری برای صاحبان اتومبیل های الکتریکی تقریبا به اندازه ۶۰ لیتر سوخت هزینه دارد و ۵۰ تا ۶۵ دلار تمام خواهد شد.

نارنجی

468 ad

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


اشتراک در خبرنامه

دریافت گلچین تازه ترین خبر های دنیای قنآوری

به جمع ما بپیوندید