اشتراک گذاری اخبار وب برای شما

چنگال هوشمند HAPIfork سرعت غذا خوردن را محاسبه می کند

یکی از ابزار های هوشمند ارائه شده در نمايشگاه CES 2013 چنگال الکترونيکی HAPIfork است. این چنگال توسط شرکت HAPILABS طراحی و ساخته شده و می تواند سرعت و میزان غذا خوردن فرد را مانيتور کند.

 

تند تند بلعیدن یکی از عادت های غذا خوردن بد است که در برخی از افراد ديده می شود. در اکثر کسانی که با این عادت درگير هستند مشکلات گوارشی نیز مشاهده شده. برخی از محققین معتقدند که با عجله غذا خوردن فرصت کافی را از بدن می گیرد و بدن نمی تواند میزان حقيقی غذای مورد نیاز خود را سنجيده و آن را به طور متعادل دريافت کند.

 

کار اصلی این چنگال آن است که می تواند مدت زمان صرف غذای فرد را محاسبه کرده و با شمردن دفعاتی که برای بردن غذا به سمت دهان حرکت می کند، سرعت مصرف غذا را نيز محاسبه کند. اگر اين چنگال هوشمند تشخیص دهد که فرد تند غذا می خورد، این وضعيت را از طریق چشمک زدن يک لامپ LED کوچک که بر روی دسته اين چنگال تعبيه شده اخطار می دهد.

 

دسته اين چنگال دارای یک هاست الکترویکی است. این هاست نیز دارای یک کنکتور از نوع Micro US می باشد. کل این مجموعه با يک باتری 3.7 ولتی پليمر-لیتیمی تغذيه می شود. جالب تر آنکه اين چنگال می تواند با پایگاه اينترنتی آنلاین HAPIlabs Suite در ارتباط باشد تا سایت، اطلاعاتی نظير الگو های خواب و غذا را در آنجا به صورت نمودار های آماری مورد بررسی و نمایش قرار دهد.

 

با استفاده از اين چنگال می توان عادت بد تند غذا خوردن را تحت کنترل درآورد و با کاهش ميزان سرعت بلعیدن غذا، مشکلات گوارشی و ریفلکس های معده (بازگشت غذا از سمت معده به مری) را مرتفع ساخت.

 

ارتباط اين چنگال با هاست های موبایل و … از دو طريق بلوتوث و پورت USB برقرار خواهد شد. فعلا قيمت چنگال با پورت يو اس بی، 99.99 دلار اعلام شده و ممکن است در نمونه های توسعه یافته نيز طراحی یک قاشق عجیب عملکرد اين مجموعه را هوشمند تر کند. به شما توصیه می شود که خوردن غذای مورد علاقه خود را با اين چنگال هوشمند حتی برای یک بار هم که شده تجربه کنید!!

نارنجی

468 ad

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


اشتراک در خبرنامه

دریافت گلچین تازه ترین خبر های دنیای قنآوری

به جمع ما بپیوندید