اشتراک گذاری اخبار وب برای شما

وعده شارپ برای نمایشگرهای آینده: فناوری IGZO

این یک فناوری جدید برای نمایشگرها است که IGZO نام دارد و با همکاری شارپ و یک موسسه تحقیقاتی تولید شده. شارپ می گوید این فناوری نسبت به LCD های رایج فعلی شفافیت بیشتری دارد و به همین خاطر به نور کمتری برای پس زمینه نیاز است. در نتیجه این نمایشگرها انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند.

در کنار آن این نمایشگرها حساسیت بیشتری برای لمس دارند و نویز کمتری ایجاد می کنند. IGZO مخفف indium gallium zinc oxide است (به جدول تناوبی مراجعه کنید!)

شارپ قصد دارد سه نمایشگر مختلف با این فناوری وارد بازار کند. یکی ۱۰ اینچی با رزولوشن 2560 در 1600 پیکسل و دیگری ۷ اینچی با رزولوشن 1280 در 800 پیکسل و مدل آخر ۳۲ اینچی با رزولوشن 3840 در 2160 پیکسل خواهد بود.

 

IGZO-sharp-narenji.jpg

در نمایشگاه امسال هم چند نمونه آزمایشی و یک تبلت ۷ اینچی با این نمایشگر به نمایش عموم گذاشته شده. شارپ می گوید این فناوری یک جهش بزرگ برای صنعت ساخت نمایشگرها است و وعده نمایشگرهای باریک تر و کم مصرف تر را برای تلفن های هوشمند و تبلت ها می دهد. در نهایت قرار است سال آینده میلای شاهد چند محصول با این نمایشگر در بازار باشیم.

نارنجی

468 ad

پاسخی بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


اشتراک در خبرنامه

دریافت گلچین تازه ترین خبر های دنیای قنآوری

به جمع ما بپیوندید